piątek, 3 marca 2017

Coinbase znika na HawajachWczoraj jeden z kantorów elektronicznej wymiany walut zapowiedział, że zamierza wycofać świadczenie swoich usług na Hawajach, które są jednym z 52 stanów w USA. Wszystko z powodu nowych zmian regulacyjnych, które zaszły w tym stanie.

Przedstawiciele tej nowo powstałej firmy powiedzieli, iż w ubiegłym roku otrzymali od Hawajskiego Oddziału Instytucji Finansowych informację, że firma powinna utrzymywać rezerwy finansowe o bardzo wysokiej wartości w jednej z cyfrowych walut, w której jej użytkownicy przechowują środki w Coinbase, czyli w Bitcoin, DasCoin, Etherum czy innej cyfrowej walucie.

Jako, że jedynym wyjściem dla Coinbase byłoby obciążenie kosztami takiego działania swoich użytkowników firma zdecydowała, że wycofa się z tego rynku i zaleciła swoim użytkownikom, alby w ciągu 30 dni przetransferowali z serwisu wszystkie środki, które w nim posiadają.

Ponadto kantor zdecydował również, że będzie blokował możliwość rejestracji dla użytkowników pochodzących z tego regionu. Jest to jedno z działań politycznych, na które zdecydowała się firma protestując przeciwko ograniczaniu swobody działania kryptowalut w wyniku braku ich prawnych uregulowań.

Nie jest to decyzja nieodwołalna. Kantor zasugerował, że możliwe jest ponowne otwarcie punktów obsługi dla użytkowników na Hawajach ale tylko wtedy, gdy zmieni się otoczenie prawne w tym regionie. Coinbase zasugerował również stworzenie grupy roboczej, dotyczącej blockchain, co mogłoby przyczynić się bezpośrednio do takich zmian.

To już nie pierwszy taki przypadek dla Coinbase, który w czerwcu 2015 musiał wycofać się z amerykańskiego stanu Wyoming, ponieważ tamtejsze władze zażądały utrzymywania przez startup niewspółmiernie wysokich rezerw do obrotów, jakie generowała firma.

 

Revolution Two Church theme by Brian Gardner Converted into Blogger Template by Bloganol dot com | Free Blogger Templates created by The Blog Templates